מדוע ללא דגנים?

כלבים וחתולים זקוקים לכמות מסויימת של פחמימות ונוטריינטים שמקורם לא מן החי. כלבים מסוגלים להשתמש רק בכמות מוגבלת של חלבון ביום. משום שהגוף שלהם דורש כמות גדולה של אנרגיה זמינה ביום, הדגן הוא רכיב חיוני שכן הוא משמש כמקור לפחמימות הנספגות במהירות בגוף.

מגמת ה-GRAIN FREE במזון לבעלי החיים התחילה לאחר שמדענים חקרו את תזונתם של הכלבים והחתולים בסביבה הטבעית וגילו כי יש לגופם יכולת מוגבלת לעבד נוטריינטים ממקור לא בשרי. בעלי חיים עם אלרגיות או רגישות לדגנים חייבים לשמור על תזונה ללא דגנים. למקרים הללו, כמובן שסדרת הגריין פרי היא המתאימה ביותר. באופן כללי, ככל שכלבים מזדקנים, לגוף שלהם נהיה יותר קשה לעבד פחמימות. כלבים וחתולים עלולים לפתח אלרגיות לדגנים, בעיקר בגלל הגלוטן שהם מכילים, כאשר התזונה שלהם מכילה כמות לא פרופורציונלית\מאוזנת של דגנים. ניתן לראות שיפור משמעותי בבריאות בעלי החיים האלה כאשר התזונה שלהם מכילה רכיבים היפואלרגנים בלבד ופחמימות לא מלאות כמו תפו"א ואפונה.

למרות שמרבית בעלי חיים מסתדרים עם תזונה הכוללת דגנים, הוטרינרים ממליצים על מזון ללא דגנים לכלבים בעלי רגישיות מסוימות לרכיבים אלו לטיפול בבעיות אלרגיה, עור, סכרת, השמנת-יתר ועיכול. יחד עם זאת, דגנים במזון לבעלי חיים לא בהרכח מהווים מרכיב מזיק. הסוד להצלחה הינו בבחירה מושכלת בדגנים המכילים את הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר, בשיטת בישול המתאימה ובשמירה על איזון בין כמות הדגנים לכמות הבשר.