גלוקוזמין וכונדרויטין הינם נוטריינטים חיוניים לבריאות המפרקים שכן הם מסייעים בשיקום ושימור המפרק מן היסוד. בעוד שגלוקוזמין אחראי על ייצור הסחוס וחומרי הסיכה במפרק, הכונדרויטין שומר על רמת הצמיגות האידיאלית שלו. מחקרים מצביעים כי כאשר הם פועלים בסינרגיה, היעילות שלהם גדלה משמעותית יותר מאשר צריכתם בנפרד.ההערכות הן כי 80%-90% מחתולים וכלבים מבוגרים (מעל גיל 7) סובלים מדלקת פרקים ולכן יש חשיבות עליונה במתן גלוקוזמין וכונדרויטין כבר מגיל צעיר.

 

 

אמנם גלוקוזאמין וכונדרויטין הם הכרחיים לטיפול בדלקות במפרקים, אך רצוי לשלב אותם כחלק בלתי נפרד מהתזונה כבר בשלב מוקדם של החיים בכדי למנוע בעיות עתידיות. בנוסף, צריכה מתמדת של גלוקוזמין וכונדרוטין בתזונה מצמצמת את הצורך בנטילת תוספים יקרים ומלאכותיים בעלי תופעות לוואי שונות. מכיוון שהם פועלים באופן טבעי ואורגני, ניתן יהיה להבחין בהשפעתם החיובית לאחר מספר שבועות בודדים. אמנם לוקח זמן להבחין ביתרונותיהם, אך בניגוד לתוספים מלאכותיים, השפעתם נמשכת לאורך זמן ואין חשש לשלב אותם בתזונה לתקופה ממושכת, אפילו לכל החיים.

חשוב לציין כי ההגנה על המפרקים מושפעת גם מפרמטרים נוספים כגון אומגה 3, וויטמינים ממשפחת E ו-B ונוגדי חימצון אחרים ולכן יש לבדוק את רמת תכולתם במזון. 

כל המזונות בסידרת האקסלוסיב של גוסבי מכילים רמות גבוהות במיוחד של גלוקוזמין ( 1400 מ״ג/ק״ג) וכונדרויטין (1000 מ״ג/ק״ג)  ממקור טבעי בלבד (סרטנים, פירות ים וסחוס), דבר אשר פועל הן לטיפול והן למניעת בעיות שונות במפרקים.