פתרון לבעיות בדרכי השתן

מחלות בדרכי השתן הינן דיי שכיחות בקרב חתולים ונובעות בעיקר מזיהומים ודלקות ומהיווצרות של אבנים (גבישים) בשלפוחית השתן והשופכה. חתול הסובל מבעיה זו נוטה להתאמץ יותר מהרגיל להטיל את השתן ובמקרים חמורים גם אינו מסוגל להטיל שתן כלל. במקרה כזה, קודם כל יש לפנות לוטרינר באופן מידי בכדי לשחרר את החסימה של האבנים תחת הרדמה. מעבר לטיפול הוטרנרי, ניתן לצמצם את חומרת הדלקות והיווצרות האבנים על ידי שינוי בהרכב התזונתי במזון:

– פחות מגנזיום וזרחן, יותר מתיונין וציטראט : היווצרות האבנים בשלפוחית השתן נובעת מרמות גבוהות של מגנזיום, זרחן ומינרלים נוספים בדם בעלי רמת חומציות נמוכה (PH גבוה). מזון דל במינרלים ומעושר במתיונין (חומצת אמינו) וחומצה ציטרית בעלי PH נמוך עשוי לתרום ליצירת סביבה חומצית יותר במעיים המנטרלת את הבסיסיות של המינרלים ובכך לצמצם את הסיכוי להיווצרות האבנים. 

– מזון מעושר בגלוקוזמין: דלקות בשלפוחית השתן גורמות לשחיקת הדפנות השלפוחית והופכות אותה לחדירות מפני המיקרואורגניזמים בשתן עצמו. לצד ההשפעות החיוביות שלו על העצמות והמפרקים, הגלוקוזמין משמש כשכבת הגנה בשלפוחית השתן ואף תורם לצימצום הדלקות ושיקום הדפנות מפני דלקות וזיהומים.  

 

סדרת האוריגינל של גוסבי מציעה ארבעה מזונות מופחתות במגנזיום ובזרחן (לאור תכולה גבוה של חלבון מן החי) ובעלי רמות גבוהות של מתיונין למניעת דלקות והיווצרות אבנים טרם נוצרו: 

סדרת האוריגינל של גוסבי מציעה ארבעה מזונות מופחתות במגנזיום ובזרחן ובעלי רמות גבוהות של חומצה ציטרית בתוספת 1200 מ"ג\ק"ג גלוקוזמין לטיפול בדלקות והיווצרות אבנים לאחר שנוצרו: